Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A 2024 októberében indult vakcinafejlesztés és oltássorozat elsődleges célja a nemzetközi tenyésztési programokban részt vevő állatkertek kiemelt konzervációbiológiai jelentőségű, nagy értékű madárfajainak védelme. A madárinfluenza elleni oltások kontrollált, nyomon követhető körülmények között zajlanak, az állatok egyedi megjelölésével és az állatkertek által biztosított ellenőrizhető tartási feltételek mellett. Fontos kiemelni, hogy egyik részt vevő állatkertben sem oltanak baromfifajokat, a program kizárólag különböző fajokhoz tartozó egzotikus madarakra terjed ki - olvasható a Nébih oldalán.
A márciusi vakcinázást követően a Nébih labortóriumában elvégzett vizsgálatok szerint a készítmény megfelelő immunválaszt vált ki a madarak szervezetében a magas patogenitású madárinfluenza vírusa ellen. Az eddigi állatkerti járványügyi adatok alapján a vakcina biztonságosnak és hatékonynak bizonyult, hozzájárulva ezzel a veszélyeztetett madárfajok megbetegedés elleni védelméhez.
Hazánkban a baromfifajok vakcinázása továbbra is tilos. Az állategészségügyi hatóság jelenleg szakmai és gazdasági szempontok alapján mérlegeli annak esetleges alkalmazását. A programban részt vevő állatkertek: Fővárosi Állat-és Növénykert, Budakeszi Vadaspark, Nagyerdei Kultúrpark-Debrecen, Xantus János Állatkert-Győr, Jászberényi Állatkert, Miskolci Állatkert, Tisza-tavi Ökocentrum-Poroszló, Veszprémi Állatkert.