Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A nemzeti park Facebook-oldalára kitett posztjában jelezte, hogy tőkés récék fészkelő helyüket tekintve nem válogatósak: erkélyláda, vércseláda, hegyi erdő, bármi jöhet, még csak víz sem kell, hogy legyen a szomszédban. Ezeknek a madaraknak csak egy kis növényi anyag kell és jó sok pihetoll, és már kész is van a kényelmes fészek. Most viszont, írták, egészen váratlan helyen, egy városhoz közeli dombtetőn egy sziklaperemen bukkantak rá egy fészekre, ahol 9 tojását költi egy bátor tőkés réce tojó. A meglepő felfedezésről videót is közzétett az Aggteleki Nemzeti Park.
A hazai récék közül legkorábban áll párba, sokszor már márciusban kotlani kezd. Ha a költés meghiúsul, pótköltésbe kezdhet, sőt másodköltése is előfordul. Fészkét növényi anyagokból építi, pehelytollaival béleli. Fészekalja 9-16 tojásból áll, a kotlási idő 28 nap. A kiskacsák körülbelül nyolchetes korukban válnak röpképessé, ezután nagyobb csapatokat alkothatnak.