Medve mászkál Magyarországon: itt látták a vadat

Medve mászkál Magyarországon: itt látták a vadat

agrarszektor.hu
Az Aggteleki Nemzeti Park tájékoztatása szerint vasárnap egy barnamedvét (Ursus arctos) figyeltek meg az Aggteleki Nemzeti Park déli részén, Égerszög külterületén, egy szórónál. A szakemberek szerint egy közepes méretű, fiatal példányról van szó.

A medvék nem ritkán keresik fel az ilyen vadászati létesítményeket, ahol korábban is történtek már hasonló észlelések. Az állat további mozgásáról egyelőre nincs információ. A medvékhez kapcsolódó biztonsági ajánlások az Aggteleki Nemzeti Park honlapján találhatók - írja az Időkép.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Gyökérnövekedéssel az aszály ellen (x)

Az aszályos időjárás miatt miatt a termelők figyelme az olyan technológiák felé fordul, mely során a növény gyökereinek erőteljes fejlődésével a kezelt növények tápanyagfelvétele növelhető és így vízhiányos körülmények között is megfelelő termést hozhatnak.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 14. 14:02