Elment a csapadék, de marad a hideg: ilyen idő lesz
Hűvös, szeles lesz az idő, de eső már csak helyenként fordulhat elő, jobbára napsütés várható.
Hűvös, szeles lesz az idő, de eső már csak helyenként fordulhat elő, jobbára napsütés várható.
Az ország nyugati felében öt vármegyére is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a zivatarveszély miatt.
Igazán őszies idő várható szeptember utolsó hétvégéjén, a hőmérséklet jelentős mértékben lecsökken majd.
Zivatarokat hozhat az országba a délnyugatról északkelet felé tartó csapadékzóna.
Hétfőn még napsütés lesz, keddtől azonban többfelé várható eső, majd újra visszatérhet a napsütés.
A hétvégén kellemes napos, őszies időre számíthatunk, csak néhol alakulhatnak ki záporok.
A mai napot sem ússzuk meg záporok, zivatarok és széllökések nélkül Magyarországon.
Az, hogy a ciklon szeptemberben, a madárvonulás időszakában alakult ki, súlyos következményekkel jár.
Az érintett területeken 24 óra alatt több mint 20 mm csapadék hullhat Magyarországon.
Esővel kezdődik a jövő hét, majd visszatér a többórás napsütés és a hőmérséklet is emelkedik.
Több megyére is elsőfokú, illetve másodfokú figyelmeztetést adtak ki eső, szél és zivatarok veszélye miatt Magyarországon.
Több hullámban kiadós esőre, erős szélre és lehűlésre lehet számítani a következő napokban.
Elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatar veszélye miatt 2 déli, eső miatt pedig 2 nyugati megyére.
Csütörtökön akár 20 fokos kontraszt is kialakulhat a nyugati határszél és a déli tájak között.
Szeptember második hetében bekeményít az ősz, hétvégén már a fűtést is be kell majd kapcsolni.
Elsőfokú riasztást adta ki több több járásra is Magyarországon zivatar veszélye miatt hétfőre.
Esővel, széllel és lehűléssel érkezik az őszies idő a szeptember második hetében.
Csütörtökön még főleg a déli megyékben 25 fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet.
Elsőfokú figyelmeztetést adtak ki 4 nyugati megyére csütötökre Magyarországon zivatarveszély miatt.
A mai nap folyamán is melegre, záporokra és zivatarokra is számítanunk kell itthon.

Tudatos kertészeti praktikákkal, és a megfelelő gondoskodással jelentősen meghosszabbíthatjuk mind a dísz, mind a haszonnövényeink életét.
Ezek a jelenségek legtöbbször nem betegségek következményei, hanem a növényeket érő stressz, tápanyaghiány vagy helytelen termesztési technológia eredményei.
A kaprot általában nem termesztjük, az csak bejön a kertbe és akkor ott is hagyjuk.
A Magyar Közlönyben jelent meg a vonatkozó rendelet részletes szabályairól szóló módosítás.
Megszüntette az agrárminisztériumot és a sertéstenyésztést is jelentősen átalakítaná a dán kormány.