Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A kiváló desszertbort a 154 benevezett tétel közül választotta a legjobbnak, így Szeged Város Borának a szakmai zsűri, amelynek munkáját a tavaly a Borászok Borásza címet elnyerő Bárdos Sarolta, a Tokaj-Nobilis alapítója felügyelte. A borokat 100 pontos rendszer alapján értékelték, a legmagasabb pontszámot elért bor kapta a város elismerését. A legjobb vörösbor címet a Vinatus Szőlőbirtok és Pincészet 2018-as Cabernet Franc-jáért ítélték oda.
A bírálók a vakkóstoláson a legjobb fehérbornak a Gedeon Birtok 2023-as Diófás Rajnai Rizlingjét választották, a legjobb rozé pedig a Csanádi Szőlőbirtok 2024-es Cabernet Sauvignon rozéja lett. Külön kategóriában értékelték a habzóborokat és pezsgőket is, ezek közül a Szentpéteri Borpince 2023-as Blanc de Noirja nyerte el leginkább a bírálók tetszést.
A desszertborok közül a legjobbnak a Tolcsva-Bor Kft. 2017-es 5 puttonyos Tokaji Aszúját választották a szakemberek. A társadalmi zsűri elismerését a Holdvölgy 2011 Signature birtokszelektált édes borkülönlegessége kapta.
A címlapkép csak illusztráció.










