
Csúnya pofonokat osztogatnak a vírusok a takarmányágazatnak is
A madárinfluenza és a száj- és körömfájás is komoly hatással van a termelők takarmányvásárlásaira.
A keltető a baromfitartás speciális eszközének számít. Ezek a gépek képesek arra, hogy olyan stabil környezetet teremtsenek, amelyben a tojások kikeltethetők.
A tojáskeltető egy olyan gép, amely tökéletes körülményeket teremt a tojás sikeres keltetése és kikelése számára. Ez a berendezés úgy van kialakítva, hogy a keltetési hőmérsékletet és a páratartalmat tökéletes szinten szabályozza. Újraalkotja azt a szerepet, amelyet a természetben a keltetőtyúk játszik. A keltető előnye, hogy egyszerre több tojást képes kikeltetni, és sokkal megbízhatóbb, mint egy tyúk. Ha a tojások egy tojáskeltetőben vannak, sokkal nagyobb a garancia arra, hogy a körülmények a 21 napos keltetési időszak alatt (tyúktojások esetében) végig állandóak maradnak. A keltetőgépek több speciális részből tevődnek össze, mint például a fűtőegység, a rács, a bélés, a fordítómű és a páramérő.
A madárinfluenza és a száj- és körömfájás is komoly hatással van a termelők takarmányvásárlásaira.
Sok esetben nem kellenek hatalmas kertek, hogy valami finomat termesszünk otthon.
A koraiság fokozására számos módszer létezik, de miért is hasznos az, ha korábban van termés?
Csökkenőben a búza vetésterülete Ukrajnában, a kukoricánál és az olajos növényeknél erős növekedést lehetett megfigyelni.
Bata Mátéval, a Kornfarm Kft. ügyvezetőjével beszélgettünk, aki közel 800-850 hektáron folytat növénytermesztést.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.