
Óriási lemaradásban rengeteg magyar termelő: nincs mese, ezt meg kell lépniük
Modernizáció és robotizáció nélkül a magyar élelmiszeripar nem tud versenyképes lenni.
A keltető a baromfitartás speciális eszközének számít. Ezek a gépek képesek arra, hogy olyan stabil környezetet teremtsenek, amelyben a tojások kikeltethetők.
A tojáskeltető egy olyan gép, amely tökéletes körülményeket teremt a tojás sikeres keltetése és kikelése számára. Ez a berendezés úgy van kialakítva, hogy a keltetési hőmérsékletet és a páratartalmat tökéletes szinten szabályozza. Újraalkotja azt a szerepet, amelyet a természetben a keltetőtyúk játszik. A keltető előnye, hogy egyszerre több tojást képes kikeltetni, és sokkal megbízhatóbb, mint egy tyúk. Ha a tojások egy tojáskeltetőben vannak, sokkal nagyobb a garancia arra, hogy a körülmények a 21 napos keltetési időszak alatt (tyúktojások esetében) végig állandóak maradnak. A keltetőgépek több speciális részből tevődnek össze, mint például a fűtőegység, a rács, a bélés, a fordítómű és a páramérő.
Modernizáció és robotizáció nélkül a magyar élelmiszeripar nem tud versenyképes lenni.
Az öt év átlagát tekintve az 52 százalékot is meghaladta a kukorica termésmennyiségének visszaesése Magyarországon.
A legtöbb mezőgazdasággal foglalkozó szakember számára ismert fogalom a mezőgazdasági vadkár.
A magyar almatermelési színvonal 50-70%-kal marad el az európai top5 ország szintjétől.
Több tényező is közrejátszik a friss pékáruk, például a kenyér, a zsömle árának alakulásában, de az biztos, hogy az energiaáraknak komoly hatása van.