
Kemény időszak vár a magyar állattartókra: nincs mese, erre fel kell készülni
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
A palántaültető gépek általános feladata az előnevelt palánták talajba történő függőleges elhelyezése és ültetés után a talaj tömörítése. Ezeknek többféle konstrukciója létezik.
Napjaink kertészeti munkái során a különféle zöldségpalánták hatékony ültetése megköveteli a magas fokú gépesítést. Az ültetés folyamata viszont még ebben a félig automatizált, gépesített formában is magas élőmunka igénnyel rendelkezik. Ezek a gépek a műszaki kivitelezésüket tekintve több különféle konstrukcióban léteznek: ismertek például szorítótárcsás, szorítóujjas és láncos-fogóujjas palántaültető megoldások is. A palántázó gépeken a munkások általában különböző kivitelű székeken foglalnak helyet, elsődleges feladatuk a palánták és tápkockák megfelelő adagolása a gép számára.
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Nagyon komoly probléma lehet azoknál a cégeknél, akik eddig nem árazták be a termékeiket.
A toxinos kukorica óriási gondot jelenthet az egész ágazatnak, csak közösen lehet megoldani a problémát.
A szakértők szerint a következő időszakban várhatóan szigorodni fognak a hitelhez jutás feltételei az agrárfinanszírozásban.
Lezárult a WEB-GN beadás. Az adminisztrációs terhek most fognak igazán jelentkezni mindenkinél.
A vetőmagtermesztéssel foglalkozó gazdák szerint az 1000 hektáros birtokméret vízválasztó: nem megfelelő gépekkel ugyanis ekkortól lesz legalább akkora nyűg a nagy termés, mint amekkora öröm.