
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A palántaültető gépek általános feladata az előnevelt palánták talajba történő függőleges elhelyezése és ültetés után a talaj tömörítése. Ezeknek többféle konstrukciója létezik.
Napjaink kertészeti munkái során a különféle zöldségpalánták hatékony ültetése megköveteli a magas fokú gépesítést. Az ültetés folyamata viszont még ebben a félig automatizált, gépesített formában is magas élőmunka igénnyel rendelkezik. Ezek a gépek a műszaki kivitelezésüket tekintve több különféle konstrukcióban léteznek: ismertek például szorítótárcsás, szorítóujjas és láncos-fogóujjas palántaültető megoldások is. A palántázó gépeken a munkások általában különböző kivitelű székeken foglalnak helyet, elsődleges feladatuk a palánták és tápkockák megfelelő adagolása a gép számára.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.