Ezt sokan elrontják: így lesz garantáltan csodaszép a konyhakerted
Konyhakertet kialakítani sokkal egyszerűbben is lehet, mint azt gondoltad volna.
A tavaszi kankalin a hegyvidéki erdők, cserjések, rétek évelő növénye. Gyógynövényként is ismert, gyökértörzsét, levelét és virágját is gyűjtik.
A tavaszi kankalin jellemzői és felhasználása
A tavaszi kankalinnak ferde, göcsörtös gyöktörzse van, hajtáseredetű gyökerekkel. Rövid szártagú hajtásán tőrózsában állnak nyélbe keskenyedő levelei; ezek tojásdadok, ráncosak, szabálytalanul csipkések vagy fogazottak, molyhos fonákúak. A bókoló virágai tojássárga színűek, magjai pedig aprók, barnásszürke színűek és áprilisban virágzik. Bár lehet nem gondolnánk, de a tavaszi kankalin erőteljes köptető és elősegíti a hörghurut, a köhögés és az asztma gyógyulását. Ezen kívül kezelhető a kankalin főzete által a vékony-és vastagbelek nyálkahártyájának gyulladása gyomorrontás esetén pedig mint gyomorkeserű alkalmazható. Tisztítja a vesét, vízhajtó és gyulladáscsökkentő is egyben.
A tavaszi kankalin termesztése és ápolása
A tavaszi kankalin évelő növény, sok kankalinfajjal ellentétben a tavaszi kankalin megőrizte finom illatát. A virágzási időszakban a környezet hőmérséklete legfeljebb 13-16 °C legyen. A cserépben nevelt kankalin földjét ne hagyjuk kiszáradni, de túl vizes se legyen. Csak akkor trágyázzuk, ha már elvirágzott. A kertben lévő tavaszi kankalint ősszel kiáshatjuk, és a cserepet bevihetjük a lakásba, hogy tavaszig a gyökérzet kifejlődjön. Földjét azonos arányú tőzegből, virágföldből, homokból és kavicsból keverjük. A tavaszi kankalin a virágzási időszakban alacsonyabb hőmérsékletet igényel, ezért nagyon jól érzi magát az erkélyládában, illetve a teraszon. Ha szobában szeretnénk tartani, akkor próbáljuk meg napos ablakpárkányra enni
Konyhakertet kialakítani sokkal egyszerűbben is lehet, mint azt gondoltad volna.
Erősen visszaesés figyelhető meg a mezőgazdasági célú gépértékesítésben Magyarországon idén.
Nem csak a termés megvédése a feladat, hanem olyan termékek előállítása, amelyek gazdaságosan állíthatók elő, legalább középtávon.
Eddig csak az erdős területeken jelentek meg, idén már a városokban is tömegesen elszaporodtak a repülő rovarok.
Összegyűjtöttünk 8 olyan trükköt, amivel távol tarthatod, illetve elriaszthatod a rágcsálókat a portádtól.
A szárbontó készítmények szinte csodákat művelnek, ha közvetlen és közvetett jótékony hatásukat is vizsgáljuk.
Miért van szükség átrakókocsira?