
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A venyigezúzó a gyümölcstermesztés során a lemetszett nyesedékek (kisebb ágak, gallyak) aprítására és zúzására szolgál. A szőlészetben és a gyümölcsösökben egyaránt használatos.
A venyigezúzókat a gyümölcstermesztés során a lemetszett venyige (kisebb ágak, gallyak) aprítására és zúzására használják. Ezek jellemzően olyan nagy teljesítményű gépek, amelyek megbirkóznak a fás szárú növények, a különböző fajtájú gyümölcsfák vékonyabb ágainak, gallyainak, illetve a szőlő vékonyabb vesszeinek felaprításával, összezúzásával. Ezekre a gépekre azért van szükség, mert tiszta ültetvény sorközök biztosítása miatt a lemetszett nyesedéket vagy össze kell gyűjteni valamilyen módon, vagy helyben mulccsá kell aprítani.
A venyigezúzókat jellemzően traktorok után (vagy ritkábban elé) lehet kapcsolni, meghajtásuk az erőgép hidraulika rendszerén keresztül történik. A rugalmas munkavégzés biztosítása érdekében léteznek változtatható munkaszélességű gépek is, valamint vannak gyűjtőtartállyal modellek is.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.