
Veszélyben a magyar gazdák? Könnyen beüthet a baj, ebbe sokan belehalhatnak
A mezőgazdaságban dolgozók számára a munkavégzés számos kockázatot tartogat, sajnos évről évre halálos áldozatokat is követel.
A venyigezúzó a gyümölcstermesztés során a lemetszett nyesedékek (kisebb ágak, gallyak) aprítására és zúzására szolgál. A szőlészetben és a gyümölcsösökben egyaránt használatos.
A venyigezúzókat a gyümölcstermesztés során a lemetszett venyige (kisebb ágak, gallyak) aprítására és zúzására használják. Ezek jellemzően olyan nagy teljesítményű gépek, amelyek megbirkóznak a fás szárú növények, a különböző fajtájú gyümölcsfák vékonyabb ágainak, gallyainak, illetve a szőlő vékonyabb vesszeinek felaprításával, összezúzásával. Ezekre a gépekre azért van szükség, mert tiszta ültetvény sorközök biztosítása miatt a lemetszett nyesedéket vagy össze kell gyűjteni valamilyen módon, vagy helyben mulccsá kell aprítani.
A venyigezúzókat jellemzően traktorok után (vagy ritkábban elé) lehet kapcsolni, meghajtásuk az erőgép hidraulika rendszerén keresztül történik. A rugalmas munkavégzés biztosítása érdekében léteznek változtatható munkaszélességű gépek is, valamint vannak gyűjtőtartállyal modellek is.
A mezőgazdaságban dolgozók számára a munkavégzés számos kockázatot tartogat, sajnos évről évre halálos áldozatokat is követel.
Az árpával és búzával már nem lesz gond, a kukorica sorsa viszont erősen kérdéses idén.
Ismét fellendülőben van a szójatermesztés Magyarországon, egyre több termelő tesz próbát ezzel a növénnyel.
Takarmányban és emberi élelmezésre is alkalmazható egy GMO-szója, miután az európai hatóságok biztonságosnak találták.
Az elmúlt hetekben Szardínia szigetén, majd az észak-olaszországi Lombardiában, valamint Franciaországban is megerősítették a kór jelenlétét.
Az utóbbi évek tapasztalatai alapján kijelenthetjük, hogy véget értek azok a boldog évek, mikor a kukorica növényvédelmét letudtuk egy gyomirtással.
Hatékony megoldás a napraforgó tányérvédelmére: Picasso® Active
A talaj szervesanyag tartalma és a kapcsolódó talajfunkciók javításáért már az aratási szezonban sokat tehetünk!