
Óriási lemaradásban rengeteg magyar termelő: nincs mese, ezt meg kell lépniük
Modernizáció és robotizáció nélkül a magyar élelmiszeripar nem tud versenyképes lenni.
A venyigezúzó a gyümölcstermesztés során a lemetszett nyesedékek (kisebb ágak, gallyak) aprítására és zúzására szolgál. A szőlészetben és a gyümölcsösökben egyaránt használatos.
A venyigezúzókat a gyümölcstermesztés során a lemetszett venyige (kisebb ágak, gallyak) aprítására és zúzására használják. Ezek jellemzően olyan nagy teljesítményű gépek, amelyek megbirkóznak a fás szárú növények, a különböző fajtájú gyümölcsfák vékonyabb ágainak, gallyainak, illetve a szőlő vékonyabb vesszeinek felaprításával, összezúzásával. Ezekre a gépekre azért van szükség, mert tiszta ültetvény sorközök biztosítása miatt a lemetszett nyesedéket vagy össze kell gyűjteni valamilyen módon, vagy helyben mulccsá kell aprítani.
A venyigezúzókat jellemzően traktorok után (vagy ritkábban elé) lehet kapcsolni, meghajtásuk az erőgép hidraulika rendszerén keresztül történik. A rugalmas munkavégzés biztosítása érdekében léteznek változtatható munkaszélességű gépek is, valamint vannak gyűjtőtartállyal modellek is.
Modernizáció és robotizáció nélkül a magyar élelmiszeripar nem tud versenyképes lenni.
Az öt év átlagát tekintve az 52 százalékot is meghaladta a kukorica termésmennyiségének visszaesése Magyarországon.
A legtöbb mezőgazdasággal foglalkozó szakember számára ismert fogalom a mezőgazdasági vadkár.
Ha elegendő élelemmel akarjuk ellátni a folyamatosan növekvő emberiséget, fokoznunk kell a mezőgazdasági termelés intenzivitását.
A magyar almatermelési színvonal 50-70%-kal marad el az európai top5 ország szintjétől.