EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Hétfőn egy hidegfront vetett véget a 30 fokos kánikulának, melynek hatására ma mérsékelten meleg, de még szeles időjárás várható. A front erős, viharos széllel érkezett a Dunántúlra: magassági szélmérőink közül Keszthely 87, Királyegyháza 93, Fonyód-Várhegy 104 km/órás széllökést rögzített - írja az Időkép.
A szél mellé a Dunántúlon eső, zápor, egy-egy zivatar is társult, de értékelhető csapadékmennyiség az Őrségben és az Alpokalján hullott. A szél és a csapadék gyorsan lehűtötte a Dunántúlt, és 20 fokos kontraszt alakult ki a keleti és nyugati országrész között. A délután második felében a Duna-Tisza közére is meghozta a lehűlést a front szele. A száraz légkörben azonban már csak néhol tudott kialakulni egy-egy zápor, zivatar, mint például a bükki, hódmezővásárhelyi és a szolnoki zivatar, melyek lokálisan nagyobb felhőszakadást és jégesőt is okoztak.
A Tiszától keletre már szinte semmi nem érződött a hidegfrontból, se lehűlés, se csapadék nem érkezett. A Tiszántúlon nem a hidegfront, hanem az este beállta hozott enyhülést a 33-35 fokos délutáni maximumok után. Az ország ezen részébe a feltámadó északi, északkeleti szél hozza meg ma a felfrissülést: 26-30 fok közötti csúcsértékek várhatóak, eső azonban nem érkezik továbbra sem.










