Csütörtök késő este ismét hidegfront éri el hazánkat, ám lehűlés és csapadék most sem érkezik. A front tolja maga előtt a meleg levegőt: tegnap a maximum már jellemzően 32-34 fok között alakult, de azért ma hajnalban még mindig lehetett egy jót szellőztetni. Csütörtökön azonban már többnyire forró napban lesz részünk és 34 foknál magasabb hőmérsékleteket mérhetünk.

Élve megfő Magyarország: ebben a térségben már elszabadult a 44 fokos pokol
A valaha mért legmelegebb nap volt a keddi a franciáknál, a mérések szerint 44,3 fok volt.










