
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A mélyműtrágyázó egy olyan gép, amivel biztosítható a szőlőültetvények tápanyag-utánpótlása. Működése során nem a talajra juttatja ki a tápanyagot, hanem barázdát vág neki a földbe.
A mélyműtrágyázókat a szőlőültetvények tápanyag-utánpótlásának biztosítására használják a szőlősgazdák. Ezeknél az eszközöknél a tápanyagok biztosítását szolgáló műtrágyázás nem a talaj felszínére való kijuttatással történik, hanem kapajellegű kultivátorfejek barázdát vágnak a földbe juttatandó műtrágya számára. A mélyműtrágyázó berendezések így közvetlenül a szőlő gyökérzónájába juttatják a tápanyagot, amivel jelentősen kevesebb műtrágya felhasználásával jóval hatékonyabb terméseredményt lehet elérni. Az ilyen módon kijuttatott műtrágyát ideális módon csak a szőlőültetvény gyökérzete veszi fel, amely megoldással elkerülhető az, hogy a talaj felszínén megtalálható gyomok használják fel a tápanyagokat. A mélyműtrágyázók segítségével így nagymértékben csökkenthető a gyommentesítésre fordított munkaigény.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.