
Kemény időszak vár a magyar állattartókra: nincs mese, erre fel kell készülni
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
A mélyműtrágyázó egy olyan gép, amivel biztosítható a szőlőültetvények tápanyag-utánpótlása. Működése során nem a talajra juttatja ki a tápanyagot, hanem barázdát vág neki a földbe.
A mélyműtrágyázókat a szőlőültetvények tápanyag-utánpótlásának biztosítására használják a szőlősgazdák. Ezeknél az eszközöknél a tápanyagok biztosítását szolgáló műtrágyázás nem a talaj felszínére való kijuttatással történik, hanem kapajellegű kultivátorfejek barázdát vágnak a földbe juttatandó műtrágya számára. A mélyműtrágyázó berendezések így közvetlenül a szőlő gyökérzónájába juttatják a tápanyagot, amivel jelentősen kevesebb műtrágya felhasználásával jóval hatékonyabb terméseredményt lehet elérni. Az ilyen módon kijuttatott műtrágyát ideális módon csak a szőlőültetvény gyökérzete veszi fel, amely megoldással elkerülhető az, hogy a talaj felszínén megtalálható gyomok használják fel a tápanyagokat. A mélyműtrágyázók segítségével így nagymértékben csökkenthető a gyommentesítésre fordított munkaigény.
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Nagyon komoly probléma lehet azoknál a cégeknél, akik eddig nem árazták be a termékeiket.
A toxinos kukorica óriási gondot jelenthet az egész ágazatnak, csak közösen lehet megoldani a problémát.
A szakértők szerint a következő időszakban várhatóan szigorodni fognak a hitelhez jutás feltételei az agrárfinanszírozásban.
Lezárult a WEB-GN beadás. Az adminisztrációs terhek most fognak igazán jelentkezni mindenkinél.
A vetőmagtermesztéssel foglalkozó gazdák szerint az 1000 hektáros birtokméret vízválasztó: nem megfelelő gépekkel ugyanis ekkortól lesz legalább akkora nyűg a nagy termés, mint amekkora öröm.