Brutális hideg jön Magyarországon: 2 megyére már figyelmeztetést adtak ki

Brutális hideg jön Magyarországon: 2 megyére már figyelmeztetést adtak ki

agrarszektor.hu
Két megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adtak ki hófúvás veszélye miatt csütörtökre Magyarországon, ráadásul több régióban már másodfokú, narancs figyelmeztetés van érvényben. Itt a friss hóval fedett területeken a viharos szél hótorlaszokat emelhet. Két megyében az extrém hideg miatt figyelmeztetnek, ezeken a részeken a hőmérséklet -15 fok alá is csökkenhet. Mindezek mellett keleten még ma is vannak olyan területek, ahol 12 óra alatt 5 cm-t meghaladó friss hó hullhat.

Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?

A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

A HungaroMet tájékoztatása szerint reggel északkeleten is megszűnik havazás (1-4 cm). Ezt követően délig Szabolcsban kisebb havazás, hószállingózás előfordulhat (lepel-1 cm). Az Észak-Dunántúlon, a középső országrészben és északkeleten tovább élénkül, megerősödik a szél, amely már helyenként alacsonyszintű hóátfúvást okozhat. Délelőttől a napos időben a Dunántúl keleti felében, illetve a középső országrészben gyakran élénk (30-40 km/h) északnyugati szél valószínű, amelyet késő délelőttől délutánig időnkénti jelleggel akár 50-60 km/h-s széllökés is kísérhet, adott időszakban magasabb hófúvást okozva. Naplemenetével ismételten mindenütt mérséklődik a légmozgás késő estig gyenge hóátfúvás valószínű.

A Dunántúl nyugati területein ma reggelre -15 fok körüli vagy akár alatti hőmérsékletek előfordulhatnak. A következő éjszaka jóval nagyobb területen fordulhatnak elő -15 fok vagy alatti minimumok. Két megyében emiatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki csütörtökre. 

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Ezt figyeld a repcéden! (x)

A tél során a repce számos stresszhatásnak lehet kitéve, ezért a korai és alapos felmérés segít időben reagálni.

EZT OLVASTAD MÁR?