Brutális, ami vár ránk: súlyos döntést hozott az országos tisztifőorvos

Brutális, ami vár ránk: súlyos döntést hozott az országos tisztifőorvos

MTI
Meghosszabbították jövő hét kedd éjfélig a vörös kódot - közölte a szociális- és családügyi miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

Kátai-Németh Vilmos bejegyzésében azt kérte, hogy "figyeljünk egymásra", mert a hőség miatt nagy veszélynek vannak kitéve az emberek, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegeket és a hajléktalanok. A vörös kód szombat hajnalban lépett életbe és kedd éjfélig tartott, de a hőség miatt meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást.

Az országos tisztifőorvos a kedden 24 óráig érvényben lévő másodfokú hőségriasztást pénteken 24 óráig meghosszabbította az ország egész területére vonatkozóan. Emellett a fokozódó hőség miatt szombaton 0 órától kedden éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emelték - írja az Időkép.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – Élen jár repcében! (x)

Azok a hibridek adnak valódi biztonságot, amelyek nem egyetlen tulajdonságban erősek, hanem komplex stressztoleranciával támogatják a gazdálkodói döntést.

FIZETETT TARTALOM