Ez a növény Magyarországon is terem: aranyat ér, mégis alig ültetik
A szelídgesztenye hazánkban jellemzően kisüzemi növény, a nagyobb árutermelő ültetvények száma igen csekély.
A Magyar Államkincstár MobilGazda Facebook-oldala 2021. szeptember 24-én indult el az agrár- és vidékfejlesztési támogatások iránt érdeklődők számára. Az oldal célja, hogy naprakész információkat szolgáltasson a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokkal kapcsolatban.
Az oldalon megtalálhatóak a mobilGAZDA alkalmazást érintő hírek, bemutatók, felhasználást segítő videók, valamint a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokat érintő hírek és közlemények, fontosabb határidők, az ügymenettel kapcsolatos információk, a támogatási intézkedések ismertetői, gyakori kérdésekkel kapcsolatos bejegyzések és álláshirdetések.
A MobilGazda Facebook-oldal követőtábora már 2022 júliusában meghaladta a 10.000 főt. Az elmúlt egy év alatt 585 bejegyzést tettünk közzé, amelyek több mint 370 ezer felhasználót értek el. A legtöbb elérést az Egységes Kérelemmel, illetve a különböző állatjóléti támogatásokkal kapcsolatos bejegyzések produkálták. Az oldalt 52.717-szer keresték fel az indulása óta.
Kövesse Ön is, hogy ne maradjon le a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatások aktuális híreiről!
A szelídgesztenye hazánkban jellemzően kisüzemi növény, a nagyobb árutermelő ültetvények száma igen csekély.
A hagyomány szerint egy évig éhezik az, aki Márton napján nem eszik libát és nem iszik újbort.
Az emberi hajszálnál ezerszer kisebb nanorészecskék új dimenziót nyitnak az agráriumban.
A korábban ismert eseteknél jóval több ember fertőződhetett meg madárinfluenzával Amerikában.
2021-re teljesen kiszámíthatatlanná vált a mezőgazdasági termelés Magyarországon.
Mint arról már sokan értesültek, megjelent a következő öt évre szóló Ökológiai Gazdálkodás Támogatása (ÖKO) pályázati felhívás.
Az aszály az idei évben is kihívások elé állította a magyar gazdákat, ahogyan a dél-kelet európai országok kukoricatermelőit is.