
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Figyelem méhészek! 2022. november 15-e a TIR bejelentés határideje!
Felhívjuk a méhész-gazdálkodók figyelmét arra, hogy a Magyar Méhészeti Nemzeti Program keretében, a meghosszabbított 2021/2022. végrehajtási időszakban a támogatási jogosultság alapja a 2022. évre vonatkozó őszi méhegészségügyi vizsgálat során megállapított és azt követően legkésőbb 2022. november 15-éig az illetékes megyei kormányhivatalhoz beérkezett bejelentések alapján a Tenyészet Információs Rendszerben (TIR) nyilvántartásba vett, valamint a kifizetési kérelem Magyar Államkincstárhoz történő benyújtásának napján is a méhész-gazdálkodó tulajdonában lévő méhcsaládok száma. A TIR nyilvántartásba 2022. november 15-ét követően bejelentett méhcsaládok után támogatás nem vehető igénybe.
Amennyiben az őszi méhegészségügyi vizsgálat során a méhész-gazdálkodó adataiban megállapított változások nem kerülnek bejelentésre a TIR-be, nem jogosult a támogatás igénybevételére!
A TIR nyilvántartásba való bejelentés a méhész-gazdálkodó feladata, a bejelentés teljesítéséért, a bejelentett adatok helyességéért, a bejelentés elmaradásáért vagy a határidőn túli teljesítéséért a méhész-gazdálkodó felel, annak minden jogkövetkezményével együtt!
További információ itt található: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/tamogatasok-listazo/-/tamogatas/759
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.