Lejár a kárenyhítési kérelmek határideje

agrarszektor.hu
Október 20. a beérkezési határideje a kárenyhítési kérelmeknek. Ezeket az illetékes megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalhoz kell eljuttatni - tudatta az agrárkamara.

Azok a gazdálkodók, akik tagjai a nemzeti agrár-kárenyhítési rendszernek és tagdíjukat időben befizették, igényelhetnek kárenyhítési támogatást, abban az esetben, ha káruk 30% csökkenést okozott, és ezt bejelentették.

Akik nem adták fel időben, postai úton az igénylésüket, azok már csak személyesen tehetik meg, hogy holnapra biztos beérkezzen a megyei MgSzH-ba két eredeti példányban. Ha a holnapi határidőt elmulasztják, elveszíti jogosultságukat és a hivatal elutasítja igénylésüket.

Azok viszont nem esnek el a támogatástól, akik idén a betakarítást még nem fejezték be, így nem tudják pontosan, hogy mekkora hozamérték-csökkenés lesz jellemző az idei évükre. Ők olyan kérelmet adhatnak le, melyben becsült adatokkal szolgálnak, melyet a betakarítás vége után, december 20-ig egy korrigáló kérelemmel tudnak pontosítani

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – Élen jár repcében! (x)

Azok a hibridek adnak valódi biztonságot, amelyek nem egyetlen tulajdonságban erősek, hanem komplex stressztoleranciával támogatják a gazdálkodói döntést.

FIZETETT TARTALOM