Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A lengyel Ser koryciñski swojski nevű sajt az utolsó olyan termék, ami megkapja az Unió földrajzi eredetvédettségét, jelentette be pénteken az Európai Bizottság. Az érett sajt teljes tehéntejbőúl, tejoltóból és asztali sóból készül, és a három fazisú gyártásából legalább az egyik fázisnak egy meghatározott területen kell történnie.
Az idei második negyedévben nőtt a finnek gabonakészlete annak ellenére, hogy az időjárás hűvösebb az ilyenkor megszokottnál, írta az agra-net.com. Összesen 397 millió kilogramm gabonát termeltek a finn farmok, 69 millió kilogrammal kevesebbet mint az előző negyedévben, de 61 millió kilogrammal többet, mint a tavalyi második negyedévben. Az előző év gabonatermése is pozitív volt: 2011 júliusa és 2012 júniusa között 1,9 milliárd kilogramm gabona került a finn piacra, 2012,56 kilogrammal több, mint az azt megelőző évben, írta legfrissebb jelentésében a finn mezőgazdasági minisztérium.

A clenbuterol nevű növekedési hormont - ami népszerű a testépítők körében is - találták meg két ír farm szarvasmarháiban az ír mezőgazdasági minisztérium nyomozói, így a mezőgazdasági minisztérium rendszeresen fogja ellenőrizni az ír farmokat. A minisztérium nyomozói átadták az ügyet az ügyészségnek, írta a The Independet ír online kiadása.
.Mínuszt 1 százalékra esett a brit mezőgazdasági termelők bizalmi indexe 2012 második negyedévében, míg az első negyedévben 26 százalékon volt, derül ki a CLA/Smiths Gore közelmúltban készült jelentéséből.










