Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!
A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
Az új agrár-vidékfejlesztési politika célja a vidéki térségek fejlesztése, valamint a falusi és a vidéki turizmus támogatása - jelentette ki Kis Miklós Zsolt egy LEADER pályázatból megvalósult szabolcsi falusi szálláshely átadásán. A mezőgazdaság és a turizmus szorosan kapcsolódik egymáshoz, ezért a települési, kistérségi, illetve országos együttműködés eredményeként a hazai turisztikai kínálat exportcikként is értékesíthető.
Az államtitkár szerint a falusi turizmus a családi gazdaságok fontos bevételi forrása. Egyre több gazdaság értékesíti közvetlenül megtermelt és feldolgozott termékeit, mivel a fogyasztók igénylik a helyben értékesített, minőségi élelmiszereket. Ezért a tárca a VP-ben huszonhat milliárd forintos keretet különített el a termelői piacok támogatására.