Kiderült: új szabályok vonatkoznak a karácsonyfa-ültetvények támogatására

Kiderült: új szabályok vonatkoznak a karácsonyfa-ültetvények támogatására

agrarszektor.hu
Annak érdekében, hogy a karácsonyfa-termesztők számára egyértelmű legyen, milyen feltételek mellett juthatnak a karácsonyfa-ültetvényeik után támogatáshoz, a közelmúltban részletesebb, pontosabb szabályok jelentek meg - derült ki az Agrárminisztérium közleményéből.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

A tavalyi rendelet módosítása meghatározza a támogatható fenyőnövények fogalmát. Eszerint az idei évben csak lucfenyő, szerb luc, jegenyefenyő, ezüstfenyő, fekete fenyő vagy duglászfenyő területek lesznek támogathatóak. A karácsonyfa-ültetvény fogalma változatlan: a legalább 0,25 hektár nagyságú, hálózatos rendszerben telepített, művelt kultúrállapotban lévő, fenyőnövénnyel ténylegesen fedett terület, amelynek meghatározásakor a fenyőnövénnyel beültetett terület fél sortávolsággal minden irányban megnövelt területnagyságát kell figyelembe venni.

A termelők kérelmeiket idén április 15. és április 30. között, elektronikus úton adhatják be, tehát nem az egységes kérelem keretében kell ezt a támogatást kérelmezni. A Magyar Államkincstár a támogatást igénylők legalább 10%-át a helyszínen is ellenőrizni fogja.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

ARASZ Gazdálkodási Napló és Farm menedzsment! (x)

Az elmúlt évek tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt a Gazdálkodási napló és az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben a gazdálkodások adminisztrációs terheinek csökkentésében.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. október 21. 05:57