Sürgős figyelmeztetést kaptak a magyarok: március 31-én lejár a határidő

Sürgős figyelmeztetést kaptak a magyarok: március 31-én lejár a határidő

agrarszektor.hu
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közelgő határidőre hívja fel a termelők figyelmét. A nitrát adatszolgáltatás határideje ugyanis minden évben március 31-e. A benyújtandó adatokat idén is a Nébih elektronikus felületén kell rögzíteni.

A vonatkozó rendelet előírása alapján a nitrátérzékeny területen gazdálkodóknak és a háztartási igényt meghaladó mértékű állattartást végzőknek legkésőbb március utolsó napjáig kötelező dokumentálni a 2025. évre vonatkozó nyilvántartásukat az elektronikus gazdálkodási napló (eGN) rendszerben - írja a Nébih. Az eGN-be történő belépéshez a Nébih nyitóoldalán az „Ügyfélprofil E-ügyintézés” mezőre kattintva, ügyfélkapus azonosítóval érhető el az elektronikus felület.

EZ IS ÉRDEKELHET

Az eGN kiválasztását követően a „Tovább az e-ügyintézéshez” linken jelenik meg az ügyintézés felülete, ahol saját jogon, meghatalmazottként vagy cégképviselet alapján is elvégezhetőek a műveletek. A Nébih https://portal.nebih.gov.hu/egn tematikus aloldalán egyéb hasznos információk mellett a felület kitöltési útmutatója is elérhető. A kitöltendő adatok köréről a hivatal külön tájékoztatót készített az állattartók részére.
A nitrát adatszolgáltatást érintő további kérdés esetén az egn@nebih.gov.hu címen kérhető segítség.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – Élen jár repcében! (x)

Azok a hibridek adnak valódi biztonságot, amelyek nem egyetlen tulajdonságban erősek, hanem komplex stressztoleranciával támogatják a gazdálkodói döntést.

FIZETETT TARTALOM