EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Az Agrárminisztérium 2019. június 21-től kezdődően - a tavalyi évhez hasonlóan - ismét megtiltotta a hosszú távú, Magyarországról Törökországba tartó kérődzőállat-szállítmányok indítását a megfelelő klímaberendezéssel nem rendelkező járművek esetén - írja közleményében a szaktárca. Feldman Zsolt, mezőgazdaságért felelős államtitkár a tanácsülés során egyetértett a bizottság felhívásával, miszerint az élő állatok szükségtelen szenvedésének megelőzése érdekében más tagállamoknak is a magyar hatóság által megtett intézkedésekhez hasonló lépéseket kell tenniük.
Az agrárminiszterek megállapították, hogy minden szinten további erőfeszítések megtétele szükséges a vonatkozó jogszabályi megfelelés biztosítása érdekében, és kiemelték az érintett szereplők (különösen szállításszervezők, szállítmányozók) figyelmének felhívását a szállítások részletes tervezésének előírásaira. Ez elsősorban azt jelenti, hogy ne kerüljön sor hosszútávú élőállat szállításra, ha az előrejelzések szerint az út során a hőmérséklet meghaladja a 30°C-ot.










