Eldurvult a helyzet: belterületi vadászat indulhat Pécsett

Eldurvult a helyzet: belterületi vadászat indulhat Pécsett

agrarszektor.hu
Egyre nagyobb gondokat okoznak a vaddisznók Pécsett, ezért belterületi vadászatra adott engedélyt a rendőrség a kártékony vaddisznóállomány megfékezésére. A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a lakosság figyelmét, hogy az érintett területen fokozott figyelemmel közlekedjenek.

Tájékoztatást adott ki a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság, miszerint felhívják a lakosság figyelmét, hogy 2024. április 14-e és 2024. október 17-e között a csillagászati napnyugtát követő 1 óra és a csillagászati napkeltét megelőző 1 óra közötti időszakban a Hosszúcser Vadászegylet kérelme alapján belterületi vadászatot engedélyezett Pécsett, a Tiborc utca 78. számú ingatlan területén - írja a bama.hu. A terület nincs közvetlen kapcsolatban vadászható vadászterülettel, ezért a kártékony vadállomány eltávolításának egyetlen lehetséges módja a vaddisznók belterületi vadászata.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – tíz éve első a repcetáblákon*, első az innovációban! (x)

Az utóbbi évek különös kihívások elé állították a repce termesztőket. Míg 10 évvel ezelőtt a termésszint növelése állt a középpontban, mára a termésbiztonság, a kockázatok minél jobb kezelése és ezek által a gazdaságos termesztés fenntartása a célkitűzés.

EZT OLVASTAD MÁR?