Döntöttek a korlátozásokról itthon: ez vár a magyarokra május 16-tól

Döntöttek a korlátozásokról itthon: ez vár a magyarokra május 16-tól

MTI
Ismét látogathatók a Hortobágy turisztikai látványosságai péntektől, miután a ragadós száj-, és körömfájás járvány miatt korábban elrendelt korlátozásokat enyhítették - tájékoztatta a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság és a Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Nonprofit Kft. közös közleményben az MTI-t.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!

NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!

Kiemelték: május 16-tól nyitva tart a Hortobágyi Vadaspark, és igénybe vehető az extra szafari fakultatív szolgáltatás, a legnépszerűbb hortobágyi programként ismert pusztai fogatozás. Ezen felül újra látogathatóak a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság tanösvényei.

A közlemény szerzői azt is hozzátették, hogy megújult a Hortobágyi Pásztormúzeum és a Látogatóközpont két interaktív kiállítása, és új élményelemmel bővült a Hortobágyi Látogatóközpont. Mint írták, az Agrárminisztérium szervezésében, a Magyar Nemzeti Parkok Hete programsorozat keretében valamennyi nemzeti parkban kalandtúrákkal várják a természetbarátokat május 16-a és 25-e között.

Ugyanakkor a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság honlapján (www.hnp.hu) továbbra is olvasható, hogy az idei Hortobágyi Lovasnapok elmaradnak. További információk a programokról a www.visithortobagy.com és a www.hnp.hu oldalakon érhetők el.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

A szőlő védelmében (x)

A szőlőültetvények egészsége és hozama számos tényezőtől függ, beleértve a környezeti hatásokat, valamint a kórokozók és kártevők jelenlétét.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. május 16. 14:28