Végzetes hibák a kertben: ezekre a növényekre soha ne tegyél kávézaccot
Nem szabad meggondolatlanul használni a kávét a növényeknél, mert könnyen pusztítás lehet a vége.
A gyöngyvirág a spárgafélék családjába, a Nolinoideae alcsaládba tartozó Convallaria nemzetség egyetlen faja. Európában és Ázsia mérsékelt éghajlatú tájain őshonos,
A gyöngyvirág jellemzői
A gyöngyvirág elsősorban tölgyesekben fordul elő, de megterem lombos erdőinkben, ligetekben és bárhol, ahol a talaj nyirkos. Kedvelt lágy szárú, évelő virág és gyógynövény, sokfelé kertekben ültetik. A gyöngyvirág szívós növény, még meszes talajon is tenyészik, ha árnyékba telepítik, és a föld nem szárad ki hamar. A talajban tarackszerű, vékony, elágazó rizómái futnak - ebből fejlődik a hajtás, aminek a csúcsi részén hártyás allevelek és 2 hosszú nyelű, élénkzöld lomblevél fejlődik. A levelek lemeze 10-20 cm hosszú, elliptikus, hegyes csúcsú. Gyökértörzse vékony, elágazó és messzire kúszik.
Termése 8-16 mm átmérőjű, nedvdús, édes ízű, kívül élénkpiros, belül narancsvörös színű bogyó. A gyöngyvirág természetben a tölgyesek aljnövénye, de voltaképpen nem nagyon igényes és alkalmazkodó évelő növény, amely rizómáival sűrűn behálózza a talaját. A gyöngyvirág virágai a tőkocsányán "fehér gyöngyök módjára sorakoznak" április végén-május elején, és igen kellemes illatúak.
Nagyon fontos kiemelni, hogy bár könnyen összetéveszthető a medvehagymával, ellenben a gyöngyvirág minden része mérgező, szívre ható szteroid glikozid található benne! Megkülönböztető jel lehet, hogy a levelének nincs fokhagymára emlékeztető illata, egyáltalán nincs illata! Emellett a medvehagyma kis, fehér, csillag alakú virágai a szárcsúcson fejlődnek, s fokhagymaszagúak. A gyöngyvirág virágai egymás felett nyílnak, harang alakúak, édes, bódító illatot árasztanak. A medvehagymának hagymája van, a gyöngyvirágnak pedig szétfutó gyökérzete.
Nem szabad meggondolatlanul használni a kávét a növényeknél, mert könnyen pusztítás lehet a vége.
Sokan nem is tudják, milyen veszélyes növények vannak a kertjükben.
Figyeljünk kiskedvenceinkre!
Beköszöntött a medvehagymaszezon.
Ezt a növényt nem lehet csak úgy leszedni.
Ültess évelőket a kertbe.
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Nagyon komoly probléma lehet azoknál a cégeknél, akik eddig nem árazták be a termékeiket.
A toxinos kukorica óriási gondot jelenthet az egész ágazatnak, csak közösen lehet megoldani a problémát.
A szakértők szerint a következő időszakban várhatóan szigorodni fognak a hitelhez jutás feltételei az agrárfinanszírozásban.
Lezárult a WEB-GN beadás. Az adminisztrációs terhek most fognak igazán jelentkezni mindenkinél.
A vetőmagtermesztéssel foglalkozó gazdák szerint az 1000 hektáros birtokméret vízválasztó: nem megfelelő gépekkel ugyanis ekkortól lesz legalább akkora nyűg a nagy termés, mint amekkora öröm.