EXTRA EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
A francia mezőgazdasági minisztérium hivatalos közleménye szerint a döntés a vándormadarak körében terjedő fertőzések és a baromfitelepeken megerősített járványgócok miatt vált szükségessé. Eddig két baromfitelepen és három háztáji állományban azonosították a madárinfluenza jelenlétét. Az első esetet október közepén észlelték egy fácán- és fogolytenyésztő farmon Észak-Franciaországban. Az új intézkedések szerdától lépnek életbe. A készültségi szint emelésére idén korábban kerül sor, mint az előző években - míg tavaly novemberben, 2022-ben pedig csak decemberben vezették be a hasonló korlátozásokat.
A magas patogenitású madárinfluenza szezonális betegség, amelyet a vándormadarak terjesztenek. Az elmúlt években világszerte több tízmillió baromfi kényszervágását eredményezte, ami komoly termelési zavarokat okozott és felvetette az emberre történő átterjedés veszélyét is.










