Hatalmas hó ömlik ma ezekre a megyékre: mutatjuk, hol, mi várható
Két megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adtak ki keddre havazás veszélye miatt.
Két megye kivételével az egész országra figyelmeztetést adtak ki keddre havazás veszélye miatt.
13 megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki havazás és ónos eső veszélye miatt.
Az enyhébb légtömeg a magasban fordít a csapadék halmazállapotán, a dél felől érkező csapadék főleg eső formájában érkezik.
Változékony idővel indít az újév, az első hétvégén többfelé is lehet eső, havas eső és havazás is.
Advent utolsó hétvégén is marad a borult, ködös idő, helyenként gyenge esővel és ónos szitálással.
Két vármegyére is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki a sűrű, esetenként több órán át kitartó köd miatt.
Hat megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Magyarországon ónos eső veszélye miatt.
Nagyrészt borongós, párás, helyenként ködös marad az idő, szitálás, ónos szitálás előfordulhat.
Több megyére is figyelmeztetést adtak ki a tartós, sűrű köd miatt Magyarországon.
Elsőfokú figyelmeztetést és riasztást is kiadott a HungaroMet hétfőre hazánkban.
A legfrissebb előrejelzések azt mutatják, hogy nincs nagyobb csapadék a láthatáron.
Ma még többfelé havazhat, lehetnek olyan térségek, ahol 5 akár centiméternél vastagabb hótakaró is kialakulhat.
Habár keleten, északkeleten még havazik, nyugaton már beállt a szürkeség Magyarországon.
Kemény időjárás jön ma több helyen is, ónos esőre, havasesőre, esőre is kell számítani.
Szépen fehéredik a táj a nyugati, délnyugati országrászben, de a határ mentén már ónos eső, fagyott eső esik.
Szerdán több megyére is első-, illetve másodfokú fiygyelmeztetést adtak ki ónos eső veszélye miatt.
Többfelé láthatunk hópelyheket, de tartós, vastag hótakaróra most sem számíthatunk.
Ónos esővel indult a nap északon, délnyugaton viszont megkezdődött a hidegpárna felszakadása, már látszik az ég kékje.
Ónos eső veszélye miatt több megyére is figyelmeztetést adtak ki csütörtökön Magyaroroszégon.
Narancssárga figyelmeztetést adtak ki több megyére is csütörtökre ónos eső veszélye miatt.

Ezek a jelenségek legtöbbször nem betegségek következményei, hanem a növényeket érő stressz, tápanyaghiány vagy helytelen termesztési technológia eredményei.
A kaprot általában nem termesztjük, az csak bejön a kertbe és akkor ott is hagyjuk.
Megszüntette az agrárminisztériumot és a sertéstenyésztést is jelentősen átalakítaná a dán kormány.
A Magyar Közlönyben jelent meg a vonatkozó rendelet részletes szabályairól szóló módosítás.
2026 májusában a magyar gazdák 68,2 százalékkal több traktort vettek, mint egy évvel korábban.