Brutális ónos eső jön Magyarországon: kiadták a másodfokú riasztást
A meteorológiai szolgálat másodfokú riasztást adott ki az ónos eső veszélye miatt néhány járásra.
A meteorológiai szolgálat másodfokú riasztást adott ki az ónos eső veszélye miatt néhány járásra.
A zúzmara és az ónos eső kettőse veszélyt jelenthet a fák ágaira és a vezetékekre.
A mai nap során az ország teljes területén előfordulhat ónos szitálás, illetve köd.
Csúszós, jeges utakat eredményezhet a kedden érkező ónos eső, az egész országra figyelmeztetést adtak ki.
Sok helyen hajnal óta ónos szitálás teszi csúszóssá, jegessé az utakat, megnehezítve ezzel a reggeli elindulást.
Jellemzően borult, párás, ködös idő várható a hétvégén zúzmarával, hószállingózással, szitálással.
Havat hozott az Északi-középhegységbe és északkeletre a melegfront az év első vasárnapján.
Az ónos eső veszélye miatt több vármegyében is elsőfokú figyelmeztetés lépett életbe.
Vasárnap három északi vármegyében is csúszóssá válhatnak az utak az ónos esőzés miatt.
Változékony idő várható: pénteken a déli vidékeken még előfordulhat eső, havas eső, majd szombaton az ország nagy részén napos idő várható.
Eső, ónos eső előzi meg a hétvégi nyugalmat.
Az érintett területeken a mai nap folyamán akár több mint 6 órán át tartó sűrű ködre kell készülni.
Az érintett területeken a mai nap folyamán akár több mint 6 órán át tartó sűrű ködre kell készülni.
Délnyugaton ónos eső, a középső és északi területeken akár havazás is lehet a mai nap során.
Ónos eső várható szombaton az ország déli részén, különösen a Dél-Dunántúl térségében.
A legfrissebb előrejelzés szerint havazásra és ónos esőre lehet számítani a hétvége első felében.
Fehéredik a Dunántúl, a hegycsúcsokon több centi, alacsonyabb szinten látványhó várható.
A legfrissebb jelentések szerint az ország északnyugati részein egyre több helyen vált hóba a korábbi eső.
Elsőfokú figyelmeztetés lépett érvénybe az ország északkeleti részén a sűrű köd miatt.
Elsőfokú figyelmeztetést adtak ki csütörtökre tartós, sűrű köd veszélye miatt Magyarországon.

Ezek a jelenségek legtöbbször nem betegségek következményei, hanem a növényeket érő stressz, tápanyaghiány vagy helytelen termesztési technológia eredményei.
A kaprot általában nem termesztjük, az csak bejön a kertbe és akkor ott is hagyjuk.
Megszüntette az agrárminisztériumot és a sertéstenyésztést is jelentősen átalakítaná a dán kormány.
A Magyar Közlönyben jelent meg a vonatkozó rendelet részletes szabályairól szóló módosítás.
2026 májusában a magyar gazdák 68,2 százalékkal több traktort vettek, mint egy évvel korábban.