Várják a véleményeket a földtörvény változásával kapcsolatban
Már véleményezhető a részarány földkiadás során keletkezett osztatlan közös tulajdon megszüntetéséről szóló törvénytervezet.
Már véleményezhető a részarány földkiadás során keletkezett osztatlan közös tulajdon megszüntetéséről szóló törvénytervezet.
A pandémia okozta korlátozások közepén érkezett meg a megoldás a magyar földek régóta fennálló problémájára.
A sokszor nagy létszámú tulajdonosi kört gyakran bonyolult, elhúzódó eljárások érintik, de van már jogi eszköz a problémák ellen.
Mit kell tudnia a magánerdő tulajdonosoknak a többlethasználati megállapodáson alapuló erdőgazdálkodásról?
Sok olyan magánerdő-tulajdonos van, aki nincs tisztában a földhasználat szabályozásának alapjaival.
Vis maior oka lehet az osztatlan közös tulajdon megszüntetése során bekövetkező területméret-csökkenés is.
Több mint 1300 darab, 10 hektárnál kisebb területű, állami tulajdonú földet kínálnak eladásra.
Már a parlament előtt van a földforgalom és a földhasználat egyes kérdéseit módosító jogszabálytervezet.
Az Agrárminisztérium egyik fő célja továbbra is az osztatlan közös földtulajdon felszámolása.
Január 1-jén lép hatályba az új törvény Magyarországon, több módosulásra is lehet számítani.
Folytatódik az Agrárminisztérium földértékesítési programja: több ezer ingatlan kerül kalapács alá.
2021-ben már súrolta a 2 millió forintot a termőföld átlagára.
Még nincs megfelelően rendezve az osztatlan közös tulajdonú erdők használata.
Lesz elég műtrágya a tavaszi munkálatokhoz.
Erőfeszítések és kérdőjelek árnyékában a hazai földpiac.
Módosultak a bekebelezésre vonatkozó rendelkezések.
Indulhatnak a megosztási eljárások, elérhető az osztóprogram.
Kiadvánnyal is segíti a NAK az érintetteket.
Évtizedek óta nem látott mozgás indulhat a földpiacon.
Valósággal felrobbantak az árak.
A talajtípus meghatározza a kert adottságait, de némiképp módosítható, van lehetőség korrekcióra.
Magyarországon több mint 22 800 tonna halat termeltek a tógazdaságokban, ami több mint 16%-kal haladja meg az előző évi mennyiséget.
Nem alakult jól a tavalyi év a piacon, de a cégcsoport így is milliárdos nagyságrendű adózott eredményt tudott elérni.
Megjelent az agrárminiszter rendelete a madárinfluenza megelőzése érdekében a víziszárnyas ágazatnak nyújtott csekély összegű támogatásról.
Pluszos és mínuszos eredményeket is mutattak a Bonafarm Csoport cégei, a Hungeritnél egészen a drámai veszteség.
Az utóbbi évek különös kihívások elé állították a repce termesztőket. Míg 10 évvel ezelőtt a termésszint növelése állt a középpontban, mára a termésbiztonság, a kockázatok minél jobb kezelése és ezek által a gazdaságos termesztés fenntartása a célkitűzés.
CLAAS ROLLANT és VARIANT: két út, egy cél – tökéletes bála, kompromisszumok nélkül