Az a gazda, aki ezt nem lépi meg idén, lehúzhatja a rolót?
Akinek az elmúlt években jól alakultak a dolgai, az erősödik, a többiek pedig elkezdenek leszakadni – hangzott el az Alapvetés podcast eheti adásában.
Akinek az elmúlt években jól alakultak a dolgai, az erősödik, a többiek pedig elkezdenek leszakadni – hangzott el az Alapvetés podcast eheti adásában.
Aki ebben a periódusban nem fejleszt, az az exit stratégiát fogalmazta meg – mondta Hollósi Dávid az Alapvetés podcastban.
Magyarországon nincs piaca a GMO-mentes termékeknek, a fogyasztók más prioritások alapján vásárolnak itthon.
Az Alapvetés podcast újévi adásában összefoglaltuk, mik voltak 2025-ben a magyar gazdák legkeményebb kihívásai.
Nemcsak formájukban, hanem funkciójukban is fenn kell tartani az őshonos magyar állatfajtákat.
Ezek voltak 2025 legerősebb mondatai az Alapvetés podcastban, ahol hétről hétre a szakma nagy neveit, komoly szakértőit láttuk vendégül.
Az Alapvetés podcast műsoraiban minden csütörtökön a szakma nagy neveit láttuk vendégül.
Az év egyértelműen leglesújtóbb eseménye a ragadós száj- és körömfájás vírus volt, ami óriási pusztítást okozott.
Bár az idei év nem kedvezett a magyar mezőgazdaság szereplőinek, a jövőt illetően van ok a bizakodásra - véli Papp Zsolt.
Az Alapvetés podcast különkiadásában az Év Állattenyésztője és az Év Növénytermelője értékeli az elmúlt év tanulságait.
Az idei év állategészségügyi krízisei újra rámutattak arra, milyen könnyen borulhat fel a piac.
Óriási változáson megy keresztül a magyar mezőgazdaság, és a java csak most fog jönni.
A járványok egyértelművé tették, hogy a jövő az automatizált, zártabb telepi rendszereké és a fejlett járványvédelmi technológiáké.
Magyarország mezőgazdasága vegyes képet mutat 2024-ben, van, ahol boom, van, ahol hiány jött.
A megelőzést szolgáló pályázatok keretében az állattartók akár 50 millió forint vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek.
Bóna Szabolcs szerint nem zárható ki, hogy drónokról jutott be a vírus Rábapordányra.
Megrázó részletek: pszichológust hívott dolgozóihoz a fertőzött rábapordányi marhatelepet irányító Bóna Szabolcs.
Az újraindulás elősegítése érdekében a bértartozások kifizetésére jogosultanként igénybe vehető összeget jelentősen megemelték.
A K&H Bank októberi rendezvényén szó volt többek között a Közös Agrárpolitika pályázatainak elbírálásáról, valamint az élelmiszer- és építőipar aktuális kihívásairól.
17 milliárdba került a védekezés és olyan feladatokat is el kellett végezni, amire korábban még nem volt példa itthon.

Olyan üzleti és szakmai modellt kell építeni, ami 5-10 éves távon is stabilan tartható.
A földhasználattól a feldolgozáson át az értékesítésig ma már egy olyan rendszer rajzolódik ki, amely stabil alapot adhat a jövő számára is.
Az időjárás szélsőségei, az elmúlt évek tapasztalatai és a piaci árak együtt határozzák meg, hogy a gazdák milyen növények mellett köteleződnek el.
A FruitVeB szerint nem igaz az, hogy az európai boltokban kapható almák a határértéket meghaladó mennyiségű hatóanyag-maradékot tartalmaznának.
Sokféle típusú mag létezik, érdemes a lehetőségeknek időben utánanézni, és a beszerzésüket nem az utolsó pillanatra hagyni.
A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.
Hatékonyság, megbízhatóság, folyamatos üzem – a John Deere erre épít. A PowerGard™ az új gépek mellé kiemelkedő gyártói garanciát kínál.
A Hechta Kft. különböző komplex megoldásokat kínál a drótféreg probléma megoldására a termelők részére.
A precíziós gazdálkodás alapja a megbízható technológia – a Klasszikus John Deere AMS csomagok pontosan ezt nyújtják.