2026. január 28. szerda Károly, Karola
Mi történik? Ömlik az import zöldség és gyümölcs Spanyolországba

Mi történik? Ömlik az import zöldség és gyümölcs Spanyolországba

agrarszektor.hu
Spanyolország 2021 első félévében 8 százalékkal több friss zöldséget és gyümölcsöt importált, mint tavaly ugyanekkor. A gyümölcsöknél a növekedés a 2020-as évhez képest 9,6 százalékos, míg a zöldségeknél 5 százalékos volt. A külföldről behozott tételek bővülése gyakorlatilag az összes gyümölcsfajnál érzékelhető volt, 10%-ot meghaladó mértékben nőtt a banán, az avokádó és az alma importja is.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

A spanyol Vám- és Adóhivatal adatai szerint a 2021. év első félévében 8%-kal, 2,1 millió tonnára nőtt az importált friss zöldség-gyümölcsök mennyisége, ami értékben 5%-os növekedést jelentett (1,977 milliárd euró) - írja a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács. A gyümölcsöknél a növekedés a 2020-as évhez képest 9,6%-os volt (1,1 millió tonna) értékben pedig 8% körüli (1,45 milliárd euró). A külföldről behozott tételek bővülése gyakorlatilag az összes gyümölcsfajnál érzékelhető volt, 10%-ot meghaladó mértékben nőtt a banán, az avokádó és az alma importja is. Almából csaknem 120 ezer tonnát vásároltak külföldi forrásból a hispánok, ez 13%-os növekedés mind a volument, mind a szállítmányok értékét tekintve (összesen 105 millió euró). Jelentős mértékben emelkedett a görögdinnye, az ananász és a kivi behozatala is. Zöldségfélékből 5%-kal több érkezett Spanyolországba, az importtételek összesített értéke viszont 3%-kal csökkent a 2020-as adatokhoz képest.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?