Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
Almeriában március elején szinte minden zöldségféle ára emelkedő tendenciát mutat, és közülük is kiemelkedik a paprika, mivel minőségi problémák miatt az első osztályú termékek eleve igen drágák voltak az előző évekhez képest - írja a FruitVeb.
Mind a paprika termelése, mind értékesítése szempontjából kifejezetten nehéz évet zárunk
– fejtette ki Javier Maldonado, a Hortisol értékesítési vezetője. Az almeriai székhelyű vállalat szakértője szerint az idei szezonban sok bejelentés érkezett minőségi problémákról, különösen a paprikatripsz (Thrips parvispinus) miatt, amely jelentős károkat okozott, így a termés nagy részét másodosztályú áruként kellett forgalomba hozni.
Egyrészt kevés volt a kiváló minőségű, első osztályú áru, így az árak igen magasak voltak, másrészt sok termelő a növényvédelmi problémák miatt már fel is számolta állományait, ezért Almeríában a paprikaszezon a szokásosnál jóval hamarabb ér véget. Legkésőbb március végén befejezzük a termelést, ami egyben azt jelenti, hogy Murciából és Hollandiából származó paprika megérkezése előtt várható, hogy átmeneti hiány keletkezik a kínálatban
– nyilatkozta Maldonado. Az uborka szezonja a túlkínálat miatt nehezen indult, de a karácsonyi időszak után a kis termésmennyiség miatt az árak emelkedésnek indultak.
Jelenleg a kígyóuborka készletei korlátozottak, ezért az árak január óta magasak. A szerződéses tételeken kívül itt már nehéz uborkához jutni, és bár Hollandiában már megkezdődött a betakarítás, még mindig elég szűkös a kínálat. Úgy látom, hogy az uborka termesztése egyre inkább a kifejezetten erre a zöldségfélére szakosodott termelők kezébe kerül, akik szinte egész évben képesek a piacra szállítani.”
– tette hozzá Maldonado Március elején a paradicsom ára is magas, míg a padlizsán és a cukkini ezen a héten kezdett drágulni. Mind a cukkini, mind a padlizsán olyan növények, amelyek érzékenyebben reagálnak az időjárásra, amelynek alakulása egyre hektikusabb.











