Ez kemény: rengeteg földrengést regisztráltak a Kárpát-medencében

Ez kemény: rengeteg földrengést regisztráltak a Kárpát-medencében

MTI
Augusztusban 207 földmozgást regisztrált a Kárpát-medencében a Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma. A szeizmológiai obszervatórium a Facebook-oldalán azt írta, augusztusban 81 természetes eredetű földrengésvolt, míg 126 földmozgást emberi tevékenység okozott Magyarországon és szűkebb környezetében.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Ezek közül két határon túli rengés volt Magyarországon érezhető: az első ilyen eseményt augusztus 10-én, Romániában, Lugos várostól 36 kilométerre mérték 4,5-ös magnitúdóval, a másodikat augusztus 13-án Horvátországban, Kapronca közelében, 4,4-es magnitúdóval. A földrengésekben károk Magyarországon nem keletkeztek.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. október 30. 14:28