
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Az alternáló kaszák a hagyományos fűkaszák, illetve fűnyíró gépek mellett a zöld területek gondozására valók. Ezek bizonyos takarmánynövények betakarítására is használhatóak.
Az alternáló kaszák a hagyományos damilos fűkaszák, illetve fűnyíró gépek mellett jelenthetnek alternatívát a zöld területeink gondozásában. A megszokott fűkaszálási és gyommentesítési feladatok mellett takarmánynövények, így például lucerna betakarítására is gyakran használhatóak, feltéve, hogy az adott földterület megfelelően kisméretű ahhoz, hogy gyalogosan is bejárható, illetve művelhető legyen. A kézi vezetésű alternáló kaszák nagy segítséget jelenthetnek abban az esetben is, ha egy elhanyagoltabb terület gondozásáról van szó, ahol például egy nagyobb fűnyíró traktor nem férne el, nem tudna megfordulni, vagy egyszerűen a terep egyenetlensége miatt nem jelent reális választási lehetőséget.
Az alternáló kaszák olyan területek gondozására, ápolására való, ahol a damilos fűkasza alkalmazása túl sok munkát jelentene, ugyanakkor a traktoros fűkaszák használata pedig túlzás volna a terület mérete és az azon található akadályok miatt. Az alternáló kaszák másik előnye, hogy sorokba rendezi a levágott növényeket, amit aztán így könnyebben lehet összegyűjteni.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.