
Új támogatások jönnek: indulhat az átállás a magyar mezőgazdaságban?
A cél az, hogy következő időszakban minden pályázati kiírásnak legyen valamilyen digitális átállást célzó eleme.
Az ázsiai boglárka egy Földközi-tenger keleti régiójában, Délnyugat-Ázsiában, Európában és Afrikában honos, kb. 45 centis növény. Egyszerű vagy elágazó szárú, lágyszárú évelő faj.
Az ázsiai boglárka jellemzői és ápolása Az ázsiai boglárka egy alacsony, közepes termetű, gumós évelő növény, amit Magyarországon egynyáriként nevelhetünk. A különösen szép virágokkal büszkélkedő növény eredeti élőhelye a mediterrán térség. Fontos felhívni a figyelmet arra, hogy a növény minden része mérgező! Az ázsiai boglárka fő díszét piros, rózsaszín, sárga, narancssárga vagy fehér színárnyalatban játszó telt vagy szimpla virágai adják, amik tavasz közepén kezdenek nyílni. A virágok a szár végén nyílnak, a szárat pedig a petrezselyemre emlékeztető levelek borítják. Az ázsiai boglárka ültetési helyéül lehetőleg egy napos, világos helyet válasszunk, és tartsuk szem előtt, hogy a jó szerkezetű, jó vízáteresztő talajt részesíti előnyben. Jó, ha földje kicsit nedves mindig, ezért rendszeresen, de mértékkel öntözzük. Az elnyílt virágok eltávolításán kívül más teendőnk tulajdonképpen nincs vele, így a virágzási idő is meghosszabbítható. Amennyiben lakásban szeretnénk tartani az ázsiai boglárkát, akkor hűvös helyre tegyük és amennyiben lehetséges, körülbelül 10-14 ℃ között legyen a hőmérséklet. Öntözzük gyakran, de ne túl sok vízzel.
Kültéren a fagyok elmúlta után, részben árnyékos helyen tároljuk, például a teraszon vagy az erkélyen. Kiültetéskor a gumók mindig hideg talajba kerüljenek, ezzel és a túlöntözés kerülésével kivédhetjük a gumók rothadását. Az ázsiai boglárka gumóját február végén, márciusban ültessük ki, azaz 1-2 héttel az utolsó fagyok előtt. Vagy februárban cserépbe ültetjük, amit déli vagy nyugati fekvésű ablakba állítunk, és áprilisban kiültethetjük, kora tavasszal fokozatosan szoktatva a kinti klímához.
A cél az, hogy következő időszakban minden pályázati kiírásnak legyen valamilyen digitális átállást célzó eleme.
Szakértők szerint a következő évek kulcsa az alkalmazkodás, a modernizáció és az állategészségügy szerepének erősítése lehet.
Nyáron és ősszel felpörög a döntések lezárása, de addig is lesznek új kiírások – hangzott el az Agrárium konferencián.
12 naponta 2 milliárd fekete katonalégy lárvát nevelnek, majd dolgoznak fel Magyarország első ipari léptékű rovarfehérje-üzemében.
Pásztor Szabolcs elmondta, hogy valamivel jobb a helyzet itthon, de nem lélegezhetnek fel a gazdák.
A Manitou a felhasználói igények alapján folyamatosan fejleszti termékeit és bővíti kínálatát.
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
Ott, ahol 600helyett már csak 180 hektáron tervezik a kukoricavetést, öntözetlen táblákon a zöldborsó is már csak mínuszt terem, nem a klímaváltozásról vagy a mezőgazdaságunkból hiányzó hozzáadott értékről hallana a gazda, hanem kizárólag a megoldásokról.
Az őszi búza termesztése mindig is meghatározó szerepet töltött be a mezőgazdaságban. A siker kulcsa a megfelelő fajtaválasztás, az okszerű tápanyagellátás, valamint a precíz növényvédelem.