
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A fűkasza egy fűnyírásra, gyomirtásra, illetve kisebb fák és cserjék kivágására szolgáló eszköz. A gyepápolás során a fűnyíró kiegészítőjeként is szokás használni.
A fűkasza egy motoros kisgép, melyet kerti, illetve mezőgazdasági célokra is alkalmaznak. Leggyakrabban gyomirtásra, fűnyírásra, kisebb fák és cserjék kivágására használják, illetve olyan területek megtisztítására, amelyek hagyományos fűnyíróval már nehezen érhetőek el. A fűkasza használata során a felverődésekből eredő sérülések elkerülése érdekében kezelőnek mindenkor tanácsos megfelelő védőruházatot (ellenálló lábbelit, vastag és hosszú szárú nadrágot és plexi arcvédő maszkot) viselnie. A komolyabb fűkaszákhoz a hosszabb munkavégzések esetére egy speciális hám is tartozik. A működéséhez szükséges erőforrás alapján benzinmotoros (két-, illetve négyütemű), elektromos, és vezeték nélküli, akkumulátoros gépek különböztethetőek meg.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.