
Kemény időszak vár a magyar állattartókra: nincs mese, erre fel kell készülni
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
A harangvirág (Campanula) a harangvirágfélék (Campanulaceae) családjába sorolható növénynemzetség, amiben évelő, egynyári és kétnyári növények is tartoznak.
A harangvirág jellemzői
A harangvirág nemzetségbe mintegy 450 fajt, valamint hibridet sorolhatunk. A hegyvidéki és sarki területeken élő harangvirág fajok többnyire alacsony termetűek, a mezei fajok viszont akár az 1,5-2 méteres magasságot is elérhetik. A magas harangvirágok kb. 80-150 cm, a középmagas fajták 40-80 cm, míg az alacsony fajták 10-30 cm magasak, de emellett a virágok színe is igen változatos. A nemzetség neve latin eredetű, jelentése „kis harang”, mely utal a jellegzetes virágformára.
A harangvirág fagytűrő évelő dísznövény, igen gyorsan elterjed a kertekben. A harangvirág egy saját családot alkot, ezért ők a harangvirágfélék családjába tartoznak. Évelő növényként csak Magyarországon körülbelül 30 fajtával találkozhatunk: a bokros, törpe növésűtől egészen a csüngő vagy kúszó fajtákig, tehát tulajdonképpen a kert, és terasz minden részébe ültethetjük a harangvirágokat.
A harangvirág termesztése
A harangvirág kedveli a napos helyeket, de félárnyékos részeket is jól tűri. A tápanyagban gazdag talaj is ideális számukra, és a szárazabb időszakokat is jól tűrik, épp ezért sziklakertbe is érdemes pár tő harangvirágot ültetni. A kúszó fajokat szegélyek mellé vagy akár kőfalakba is ültethetjük, de a csupasz falak befuttatására is alkalmasak. A legtöbb harangvirág június elejétől egészen augusztus végéig is nyílik, tehát szinte egész nyáron át virágzik, így minél több fajtát ültetünk kertünkbe, annál szebb lesz az összhatás.
A folyamatos virágzás érdekében minden virágzás végén vágjuk vissza a növényt. Cserepes növényként a kárpáti harangvirág, a balkáni harangvirág és a csomós harangvirág ideális. Ha cserépbe szeretnénk tartani a harangvirágot, akkor megint csak napos vagy félárnyékos helyre helyezzük el. Nyáron lehetőleg földjét tartsuk egyenletesen nedvesen.
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Nagyon komoly probléma lehet azoknál a cégeknél, akik eddig nem árazták be a termékeiket.
A toxinos kukorica óriási gondot jelenthet az egész ágazatnak, csak közösen lehet megoldani a problémát.
A szakértők szerint a következő időszakban várhatóan szigorodni fognak a hitelhez jutás feltételei az agrárfinanszírozásban.
Lezárult a WEB-GN beadás. Az adminisztrációs terhek most fognak igazán jelentkezni mindenkinél.
A vetőmagtermesztéssel foglalkozó gazdák szerint az 1000 hektáros birtokméret vízválasztó: nem megfelelő gépekkel ugyanis ekkortól lesz legalább akkora nyűg a nagy termés, mint amekkora öröm.