
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Az MTZ egy fehérorosz traktor- és mezőgazdasági gépgyártó, amely főleg négykerekű traktorokat állít elő és forgalmaz. Gépeik általában vörös vagy kék színűek.
A Minsk Tractor Works (MTZ) egy fehérorosz mezőgazdasági gépgyártó, amelynek székhelye a Fehéroroszország (Belarusz) fővárosában Minszkben található. A Minsk Tractor Works az ország egyik fő traktorgyára, amely a Minszki Traktorgyárak Ipari Szövetségének része. A minszki fő üzem mellett a szövetséghez számos olyan üzem tartozik, amelyek az MTZ által gyártott traktorokhoz, erdészeti és egyéb járművekhez alkatrészeket és rögzíthető szerszámokat gyártanak.
Az üzemet 1946 májusában hozták létre, az első traktor, az MTZ-2 modell 1953 októberében gördült ki a gyárból. Az MTZ fő polgári termékének a Belarus néven ismert "MTZ" típusú négykerekű traktorok számítanak, de vannak lánctalpas modelljeik is. Az MTZ traktorok nagyobb európai vevői közé tartozik Ukrajna, Magyarország, Románia és Litvánia, de az Egyesült Államokban és Kanadában is megvásárolhatók a minszki traktorgyár járművei.
Az MTZ traktorai 6-355 lóerő közötti teljesítményre képesek. A gyártó erdészeti szállítójárművei akár 12 tonnányi hasznos tömeg szállítására is alkalmasak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.