
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A villanypásztor a legeltető állattartás során használatos, egyfajta elektromos kerítés. Célja a legelő állatok kordában tartása, vagy akár a nemkívánatos állatok távoltartása.
A villanypásztor berendezések főként a legeltető állattartásban vannak használatban, ezekkel biztosítják azt, hogy a különböző állatok legeltetésre kiválasztott területen maradjanak. Ez a rendszer tehát az állatok kordában tartására szolgál, vagy akár a nemkívánatos állatok távoltartására. A villanypásztor tulajdonképpen egyfajta elektromos kerítés, amely elektromos impulzusok generálásának segítségével éri el az állatok kerítésen belül tartását. A villanypásztorok által előállított feszültség akár több ezer voltos, azonban az alacsony áramerősség miatt az állatokra (és az emberre) veszélytelen, bár kellemetlen, csípő érzést okoz a vezeték megérintése, ez a normál működési mechanizmus része.
Kialakításukat tekintve vannak ideiglenes és állandó villanypásztor rendszerek, erőforrásukat tekintve pedig a hálózatról működő és az akkumulátoros kivitelű rendszereket kell megkülönböztetni egymástól. A komplett kiépítésű villanypásztorok különböző részegységekből és alkatrészekből tevődnek össze: ilyen kapcsolódó alkatrészeket jelentenek a villanypásztorok táplálását kiszolgáló akkumulátorok, impulzusgenerátorok, földelések, oszlopok és karók, szigetelő egységek, villanypásztor vezetékek, rugók, kapuk, fogantyúk és csatlakozók.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.