
Sötét korszak a magyar géppiacon? Újabb gyenge év jön
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A zöldség válogató és osztályozó gépek képesek arra, hogy szétválogassák a különböző minőségi és méret kategóriába tartozó zöldségeket azok piacra juttatása előtt.
A zöldség válogató és osztályozó gépek szerepet játszanak a termények piacra juttatásának előkészítésében, mivel ezek a zöldségfélék különböző minőségi és méretbeli osztályokban teremnek. Mostanra már nemcsak a vásárlók, de az ipari felhasználók is elvárják, hogy a termelők többé-kevésbé homogén minőségi osztályokban kínálják a megtermelt árut. Ugyanakkor zöldségtermelőknek is érdekévé vált az osztályozás, hiszen a magasabb minőségi kategóriába sorolható termékeket drágábban tudják eladni, mint az alacsonyabb osztályba tartozókat.
Az osztályozás mellett a válogatás legalább ennyire fontos tevékenység az zöldségfajták eladását, felhasználását megelőzően, hiszen ki kell szűrni a fejlődési hibás és/vagy sérült darabokat. Ezt az egyébként eléggé idő- és kézimunkaigényes feladatot a zöldségtermelők szintén igyekeznek minél inkább gépesíteni a zöldség válogató és osztályozó gépek segítségével. A legtöbb zöldségfajtához megtalálhatóak a vonatkozó válogató és osztályozó berendezések. Így például vannak burgonyaválogató és osztályozó gépek, törött répa leválasztók, hosszúság szerinti sárgarépa válogatók, görgős válogatóasztalok, hagyma osztályozó és válogató gépek, uborka válogató, spárga válogató szalag, válogató garatok, paprika válogatógép és egyéb berendezések is.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A gazdasági helyzet, a fogyasztói tudatosság növekedése és az egészséges életmód iránti igény együttesen formálják át a húsfogyasztási szokásokat Magyarországon.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.