Lázár: óriási magyar birtokokat vehetnének külföldi cégek és bankok

agrarszektor.hu
El akarja érni az Európai Bizottság, hogy külföldiek és jogi személyek korlátozások nélkül termőföldeket vehessenek Magyarországon - jelentette ki Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter. Magyarország ezzel szemben ragaszkodik ahhoz, hogy külföldiek és jogi személyek továbbra se vásárolhassanak földeket, a magánszemélyek pedig maximum 300 hektárt vehessenek. A miniszter szerint elképzelhető, hogy az Európai Bíróság előtt lévő ügyben Magyarország ellenes döntés születik, ezért a kormány most szövetségeseket keres.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!

A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

Akár több tízezer hektáros méretben vásárolhatnának fel magyar termőföldeket külföldi társaságok vagy bankok, ha valóra válnának az Európai Bizottság törekvései - derült ki Lázár János kormányinfós tájékoztatóján. A miniszter szerint Brüsszel azt akarja elérni, hogy külföldiek és jogi személyek földet vehessenek, a magánszemélyekre vonatkozó, 300 hektáros mai földvásárlási limit pedig szűnjön meg. Az Európai Bizottság tehát végeredményben arra törekszik, hogy külföldiek és jogi személyek korlátozások nélkül vehessenek magyar termőföldeket - szögezte le a tárcavezető.

A kormány ezzel szemben három prioritás mellett áll ki: továbbra is tiltaná külföldiek és jogi személyek földvásárlását, illetve megtartaná a magánszemélyek 300 hektáros maximális földtulajdoni méretet is. Ismert ugyanakkor, hogy Brüsszel a földvita miatt az Európai Bírósághoz fordult, és Lázár János szerint az is elképzelhető, hogy - várhatóan 2018-ban - Magyarország ellenes döntés születik. Ezért a kormány most szövetségeseket keres, mivel Brüsszel Lettország, Litvánia, Románia és Bulgária ellen is hasonló eljárásokat indított.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Majd a mázsa megmondja! (x)

KWS repcehibridek: piacvezető stabilitás, modern genetika és kiemelkedő terméseredmények 2025-ben is.

EZT OLVASTAD MÁR?