Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!
Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
A szarvasmarha esetében a visszaesés főleg a tejelő tehenek állományát érintette, emellett a teljes szarvasmarha állomány, június első napján 685 ezer volt, ami az előző évhez képest 18 ezres zuhanást jelent, ennek harmada Békés Megyében történt, ahol is 66 ezerről 60 ezerre esett vissza gazdálkodó marhaállománya.
A sertések esetében viszont nagyobb csökkenés mutatkozott ugyan ezen a szakaszon, hiszen 4%-kal, 129 ezer példánnyal volt kevesebb az előző évhez képest.
Észak-Magyarországon a baromfi 2,7 millióra esett vissza, az egy évvel korábbi 3,7 millióról, országos, ami a tojóállomány jelentős visszaesését jelenti. A juhok országos szinten pedig 1,3 millióról 1 millióra estek vissza.





