EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
A világ legnagyobb szójaexportőr országában az aratás kezdetén rendelkezésre álló adatok alapján rekord, mintegy 89 millió tonna szójabab betakarítására számít az amerikai mezőgazdasági minisztérium. A várhatóan bőséges kínálat Kína érdeklődését is felkeltette. Az ázsiai ország fontolóra vette, hogy az Egyesült Államok helyett elsősorban Brazíliából importálja a szójababot. Az amerikai gazdák számára ez jelentős érvágás lenne: az USDA adatai szerint szeptember 1 és január 9. között 27 százalékkal nőtt az egy évvel ezelőtti időszakhoz képest az exportált szójabab mennyisége, ami elsősorban a növekvő kínai keresletnek köszönhető.
A szójabab árfolyama a várhatóan rekord termés hírére 1263,5 dollárig esett.




