Az állatok helyett nekünk akarták eladni a takarmánykrumplit

agrarszektor.hu
Az elektronikus közúti áruforgalom-ellenőrző rendszer (ekáer) segítségével akadályozták meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei, hogy 22 tonna, állati takarmányként felhasználható burgonya élelmiszerként értékesítsenek. A burgonyát a kormányhivatal munkatársai megsemmisítették.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

A NAV közleménye szerint a pénzügyőrök az ekáer adatai alapján ellenőriztek egy Újfehértóra érkező lengyel burgonyaszállítmányt. A társaság takarmányburgonya értékesítésével foglalkozik, de ehhez nem volt engedélye és az eladásokat sem tudták bizonylatokkal igazolni. Az ügyvezető azt sem tudta megmondani, hogy az elmúlt hónapban bejelentett mintegy 160 tonna takarmányburgonyát hogyan adták el.

A telephelyen talált csomagolóanyagok és címkék alapján felmerült a gyanú, hogy a takarmányként beszerzett burgonyát a későbbiekben fogyasztási burgonyaként adják el. A kormányhivatal helyszínre érkező munkatársai az áru nyomon követhetősége, valamint a takarmányok esetében is kötelező jelölés hiánya miatt a 22 tonna burgonyát lefoglalták és megsemmisítették - közölt a NAV.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. október 30. 10:27