Kiadták a figyelmeztetést: elöntheti a Duna Budapest több részét

Kiadták a figyelmeztetést: elöntheti a Duna Budapest több részét

agrarszektor.hu
Sok csapadék hullott a napokban a Duna vízgyűjtőjében, emiatt komoly árhullám indult el a folyó felsőbb szakaszain, hazánkban is teljes hosszában árad. Az árhullám tetőzése Nagybajcsnál péntek körül várható, ekkor harmadfokú készültségi szintet megközelítő, esetleg azt elérő vízállás alakulhat ki.

A folyó alsóbb szakaszain a jelenlegi számítások szerint elsőfokú készültségi szintet meghaladó vízállások várhatók. Ez a fővárosban például éppen elég lehet ahhoz, hogy a hétvége folyamán az alsó rakpartokat elöntse a víz - írja az Időkép.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – tíz éve első a repcetáblákon*, első az innovációban! (x)

Az utóbbi évek különös kihívások elé állították a repce termesztőket. Míg 10 évvel ezelőtt a termésszint növelése állt a középpontban, mára a termésbiztonság, a kockázatok minél jobb kezelése és ezek által a gazdaságos termesztés fenntartása a célkitűzés.

EZT OLVASTAD MÁR?