Váratlanul beütött a fagy Magyarországon: ezt nem láttuk jönni júliusban

Váratlanul beütött a fagy Magyarországon: ezt nem láttuk jönni júliusban

agrarszektor.hu
Péntek reggelre fagypont alá hűlt a levegő az ország északi részében: a Bükk-fensíkon, 755 méteres magasságban ugyanis -0,1 Celsius-fokot mértek a műszerek július 5-én.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

Igen hűvösek voltak a reggelek az elmúlt napokban, annak ellenére különösen, hogy már júliust mutat a naptár. Reggelente így nemcsak a hosszúnadrágok kerülhettek ismét elő, hanem a vékonyabb kardigánokra is szükség volt munkába menet - írta meg az Időkép.hu. Péntek reggelre sok helyen súllyedt 10 Celsius-fok alá a hőmérséklet, ám volt olyan pont is az országban, ahol még fagyott is.

A Bükk-fennsíkon, 755 méter magasságban, egy a karszthegységekben jellemző kis kiterjedésű mélyedésben, úgynevezett töbörben 0 fok alá hűlt a levegő. Itt található ugyanis a MeteoPont mérőállomása, amely ma reggel 5 körül -0,1 Celsius-fokos hőmérsékletet regisztrált.

A meteorológusok szerint az ország felett hullámzó hidegfrontnak a nap során búcsút lehet inteni. A következő napokban ugyanis újra támadásba lendül a meleg és érkezik a következő hőhullám.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Milyen fűnyíró kell nagyobb kertbe vagy gazdaságba? (x)

Elektromos, benzines, netán traktor? A megfelelő eszközt nem könnyű megtalálni, de ha sikerül, akkor az megkönnyíti a munkát, ráadásul gyep állapotát és a kert használhatóságát is meghatározza.

Támogatott tartalom

Paci® a gyompusztító (x)

A kalászosokban elkezdtek kelni a gyomok, így a gyomirtás aktuális kérdéssé vált. A gyomirtó szerek kiválasztásánál viszont több szempontot kell figyelembe venni.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?