Kemény dolog történt Pest megyében: 21 éve nem volt ilyen itthon

Kemény dolog történt Pest megyében: 21 éve nem volt ilyen itthon

MTI
Megdőlt a fővárosi és országos hajnali melegrekord is csütörtökön - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján pénteken. Azt írták, csütörtök hajnalban Budapest Lágymányos meteorológiai állomáson mindössze 23,9 Celsius-fokig hűlt le a hőmérséklet, ezzel pedig megdőlt az erre a napra vonatkozó fővárosi hajnali melegrekord. 

A korábbi fővárosi rekordot, 23,4 fokot még 1992-ben mérték a Széchenyi-hegyen. A csütörtök reggel Lágymányoson mért 23,9 fok egyben új országos hajnali melegrekord is, erre a napra a korábbi országos rekordot eddig Pécs Árpádtető meteorológiai állomás tartotta, ott 2003-ban 23,8 fokot mértek.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – tíz éve első a repcetáblákon*, első az innovációban! (x)

Az utóbbi évek különös kihívások elé állították a repce termesztőket. Míg 10 évvel ezelőtt a termésszint növelése állt a középpontban, mára a termésbiztonság, a kockázatok minél jobb kezelése és ezek által a gazdaságos termesztés fenntartása a célkitűzés.

EZT OLVASTAD MÁR?