Ezt nem láttuk jönni: 30 fokos meleg lett Magyarországon április elsején

Ezt nem láttuk jönni: 30 fokos meleg lett Magyarországon április elsején

agrarszektor.hu
Tréfát űzött velünk az időjárás tavaly április elsején, fürdőruhában ünnepelhettük a húsvétot. Egy éve ilyenkor ugyanis 30 fok volt Magyarországon, mondhatni tombolt a nyár itthon. Nos, idén nem robban be ilyen korán a nyár, sőt hétvégén erős lehűlés érkezik, visszatérnek a hajnali fagyok, és bizony hózáporok is lehetnek.

Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia

Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.

A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.

Időjárási szempontból semmi különöset nem tartogat az idei április elseje, a csúcshőmérséklet többnyire 12 és 20 fok között alakul, a magasabb értékeket az Alföldön mérhetjük - írja az Időkép. Egy éve ilyenkor viszont teljesen más volt a helyzet. Egy nyugat-európai ciklon előoldalán erőteljes déli áramlás alakult ki, meleg, afrikai eredetű légtömegek érték el térségünket, a mérések kezdete óta a legkorábbi hőségnapot regisztrálhattuk. Hivatalos mérések szerint Kelebián volt a legmelegebb, ott 30,2 fokot mért a Hungaromet. Az automaták és az észlelők közül is többen mértek 30 fokot tavaly április elsején.

EZ IS ÉRDEKELHET

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?