A hétvége során Csongrád-Csanád megyében is elegendő mennyiségű és intenzitású csapadék hullott az erdei biomassza átnedvesítéséhez, ezért a tűzveszély megszűnésével a hatóság 2026. május 18-tól e vármegyében is feloldja a tűzgyújtási tilalmat. Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében továbbra is érvényben marad a tilalom. A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu és a www.katasztrofavedelem.hu honlapon tájékozódhatnak az érdeklődők.

Újabb megyében döntöttek tilalomról: ez vár sokakra június 14-től
Vasárnaptól Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében is megszűnt a tűzgyújtási tilalom.










