
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Magyar Államkincstár 10/2023. (I. 30.) számú KÖZLEMÉNYE a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszer működésének részletes szabályairól szóló 68/2020. (XII. 23.) AM rendelet alapján a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerben résztvevő mezőgazdasági termékek listájáról
I. Jogszabályi alap
A mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszer működésének részletes szabályairól szóló 68/2020. (XII. 23.) AM rendelet 1. § (9) bekezdésében foglaltnak megfelelően a krízisbiztosítási rendszerben a mezőgazdasági termelő – a Magyar Államkincstár (a továbbiakban: Kincstár), mint krízisbiztosítási szerv honlapján közzétett közleményben felsorolt, – mezőgazdasági tevékenység eredményeként előállított valamennyi mezőgazdasági termékével részt vesz. A fenti rendelkezésnek megfelelően szükségessé vált a krízisbiztosítási rendszerben résztvevő mezőgazdasági termékek listáját tartalmazó közlemény megjelentetése.
II. A krízisbiztosítási rendszerben résztvevő mezőgazdasági termékek listája
A mezőgazdasági termelő a krízisbiztosítási rendszerben – a jelen közlemény 1. számú mellékletében felsorolt, – mezőgazdasági tevékenység eredményeként előállított valamennyi mezőgazdasági termékével (növény, állat, állati termék) részt vesz. Felhívjuk a figyelmet, hogy a jövedelemszámítás szempontjából a mezőgazdasági tevékenységgel érintett valamennyi 1. számú melléklet szerinti terméket figyelembe kell venni.
III. A közlemény hatálya
Jelen közlemény a Kincstár honlapján történő közzététele napján lép hatályba.A közlemény hatályba lépésével egyidejűleg a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszer működésének részletes szabályairól szóló 68/2020. (XII. 23.) AM rendelet alapján a mezőgazdasági krízisbiztosítási rendszerben résztvevő mezőgazdasági termékek listájáról szóló 13/2022. (I. 31.) számú Kincstár Közlemény hatályát veszti.
További részletek az alábbi linken érhetők el: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/kozlemenyek/-/kozlemeny/10-2023-i-30-szamu-kincstar-kozlemeny
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.